Nawiązywanie połączeń


Każdy telefon ma możliwość nawiązywania połączenia z Internetem i z innymi sprzętami na bardzo dużo sposobów. Każda metoda ma swoje zalety, które zależą od tego, gdzie się znajdujemy i co chcemy zrobić. Łączność głosowa. Telefon posługuje się siecią komórkową podczas rozmowy z kimś. Aby zadzwonić do jednej lub do wielu osób można stosować wiele metod. Do głównych z nich zaliczyć można: wprowadzenie numeru telefonu konkretnej osoby, wybierając kontakt z książki w telefonie lub poprzez wydanie komendy. Dzięki używaniu głośnika lub zestawu słuchawkowego Bluetooth korzystanie z telefonu staję się bezpieczniejsze oraz łatwiejsze, ponieważ mamy przy tym wolne ręce.
Wykonywanie połączenia telefonicznego składa się z takich etapów:
1. Na ekranie startowym należy wcisnąć przycisk ?Telefon?.
2. Na ekranie Historia trzeba wcisnąć ikonę Klawiatura , potem wprowadzić numer telefonu, a następnie naciśnij przycisk ?Połącz.?
3. Aby zakończyć połączenie należy naciśnij przycisk ?Rozłącz.?
Przy transmisja danych wykonuje się czynności takie jak wysyłanie wiadomości e-mail, przeglądanie stron internetowych, odbieranie i wysyłanie danych poprzez połączenia Wi-Fi.
Tak samo jest z połączeniami związanymi z przesyłaniem danych. Jest tak w przypadku, gdy telefon jest podłączony kablem USB do komputera, a komputer jest połączony z siecią.
Wielu ludziom zdarza się korzystać z komputera przenośnego poza domem. Korzystają wtedy z dostępnych sieci Wi-Fi. Telefon Windows Phone również ma możliwość nawiązywania połączenie z siecią Wi-Fi. Jest to możliwe, kiedy znajdujemy się w obrębie dostępnej sieci Wi-Fi. Jest to metoda tańsza i szybsza, niż używanie połączenia komórkowego przesyłania danych. Łączność ta jest zazwyczaj włączona, poprzez telefon, który może stale nawiązywać połączenia z dostępną siecią Wi-Fi. Gdy telefon odkryje sieć, wyświetli się w nim powiadomienie o dostępności sieci na pewnym obszarze. Można wtedy wcisnąć to powiadomienie i wybrać najkorzystniejszą sieć, z którą chce się nawiązać połączenie. Gdy telefon znajdzie się w obrębie tej sieci, mechanicznie się z nią połączy. Poprzez sieć Wi-Fi dodatkowe koszty są wyeliminowane, gdy posiadamy abonament z limitem przesyłania danych. Czasem jest tak, że niektóre sieci Wi-Fi są zabezpieczone. Wtedy wymagane jest podanie hasła, aby móc się z nimi połączyć. Telefon ma możliwość nawiązywania połączenia z otwartymi sieciami, które nie potrzebują podania hasła, oraz z sieciami zabezpieczonymi przy zastosowaniu następujących protokołów zabezpieczeń: WPA, WPA2 lub WEP.
Aby nawiązać połączenie z siecią Wi-Fi należy:
1. Przesunąć w lewo na ekranie startowym do listy Aplikacje, a potem wciśnij kolejno opcje Ustawienia > Wi-Fi.
2. Upewnić się, że opcja Sieci Wi-Fi jest włączona .
3. Nacisnąć sieć, z którą chce się nawiązać połączenie.