Lenovo IdeaPad Yoga 10.1


Przede wszystkim nowy Yoga wyróżnia się obudową z charakterystycznym zgrubieniem przy krawędzi swojego ekranu. Jak podaje producent to ma być spory atut, wpływający na ergonomię pracy tabletem. Jak wiemy ten aspekt zależy od osobistych upodobań. Z pewnością takie rozwiązanie daje możliwość zamontowania dużej jak na tablety baterii. A bateria jest tu ogromna,  która nie jest cienka ale za to bardzo wytrzymała, potwierdzają to wyniki testów.

 

Lenovo Yoga 10,1 to obecnie najdłużej działający tablet na baterii. Jeżeli weźmiemy pod uwagę oczywiście wszystkie modele uczestniczące w teście. Pozwala on na przeglądanie stron internetowych przez ponad 10 godzin a odtwarzanie filmu HD zmożemy spokojnie oglądać przez prawie 8 godzin. Oczywiście tak długi czas pracy na baterii to nie tylko zasługa akumulatora, ale i platformy. A platforma ta, to popularny MediaTek MT8389, który pobiera naprawdę niewiele prądu. Czym się może pochwalić nowe urządzenie ? A no tym, że w modelu jest zastosowany czterordzeniowy procesor pracuje z częstotliwością 1,2 GHz. Wspiera go automatyczny układ graficzny o nazwie PowerVR SGX 544MP. Śmiało można stwierdzić, że Identyczne podzespoły montowane są w tanich smartfonach i tabletach i wydawać by mogło się, że obecny model po za baterią nie ma co zaoferować. To jednak nadrabia innymi komponentami, np. znajdziemy tu ekran o rozdzielczość 1280 x 800 pikseli, gdzie kolory, głębia i inne czynniki tego typu są tu na najwyższym poziomie. Można jedynie się doczepić do niedopasowanej do długości, przekątnej. Przez co obraz jest trochę za nisko. Przez to także ikony są za duże i toporne, a czcionki napisów rozmyte. Gęstość upakowania pikseli to tylko 160 ppi. Podkreślmy też, że nowy Lenovo na tle tabletów ze Snapdragonem 800 / S4 i Tegrą 4 wypada bardzo blado ? a wszelkie wyniki testów są kilkakrotnie niższely

 

Jednak tablet pracuje na baterii dłużej niż jego konkurencji do tego ma bardzo przystępną cenę, odbiornik GPS i lepsze głośniki. Model ten jest zgodny z Dolby Digital. Obudowa modelu jest  nietypowa, a dzięki zintegrowanej podstawce tablet można postawić poziomo na biurku i oglądać na nim filmy, podobnie jak na ekranie telewizora. Wyświetlacz jest tu bardzo jasny, posiada aż 411 stopni K, także więc, nawet w słoneczny dzień wyświetlany obraz będzie doskonale widoczny.

 

W wielkim skrócie.          

 

Nowy model Yoga wyróżnia się przede wszystkim obudową z charakterystycznym zgrubieniem przy dłuższej krawędzi ekranu, przydatny do oglądania filmów. Była tu możliwość zamontowania dużej jak na tablety baterii, która nie musi być ładowana co chwali. Gorzej jest, gdy popatrzymy na pod zespoły i inne elementy. Pełną specyfikacja : Długi czas pracy na baterii, przystępna cena, przeciętna wydajność. Ale także niska rozdzielczość ekranu, słabe podzespoły. Model to typowa budżetówka. Chociaż trzeba przyznać, że nowy tablet Lenovo Yoga wyróżnia się z tłumu innym design, naszym zdaniem pod tym względem to ścisła czołówka. A urokliwa ,,stopka?? jest po prostu rewelacyjna. Każdemu jednak radzimy przetestować ten model by wyrobić sobie opinię ? gdyż samemu trudno jest stwierdzić do kogo ten tablet jest skierowany.