Czyszczenie i naprawa zalanego laptopa


Po zalaniu laptopa sprzęt należy serwisować i naprawić. Jednakże komputery nie mają odporności na ciecz, pomimo wielu starań producentów. Taki problem dotyczy  prawie wszystkich markerów i serii komputerów Appla, Acera, Asusów, Alienware, Aristo, Dell, HP dv i probook, Compaq,  Packard Bell, Toshiba, Belinea, eMachines, Samsungów, LG, Twinhead, NEC, IBM i Lenovo, MSI. Rozlana ciecz dociera do płyty głównej głównie przez klawiaturę lub topcase. Poprzez takie zalanie tasiemki komunikacyjne sloty taśm, układy, płytka drukowana ulegają uszkodzeniu. Ścieżki  następują wypaleniu. Najważniejsze jest odzyskanie danych na dysku, jeżeli okaże się że naprawa laptopa po zalaniu nie będzie niemożliwa.

Przy zalaniu komputera należy wykonać następujące czynności:

Odłączyć komputer przenośny od zasilacza, wyjąć z laptopa baterię, umieścić duży czysty ręcznik w miejscu gdzie rozlała się ciecz, kolejno obrócić laptop do góry nogami tak, aby płyn przeszedł na ręcznik. Nie używać laptopa i odnieść go do serwisu.

Ważne jest, aby zapoznać się z poniższym tematem związanym z bezpłatnym kosztorysem naprawy a także wyznaczenie usterki do 3 dni roboczych podczas zalania. Dokładne wskazówki co robić w przypadku zalania sprzętu:

  1. Ważne jest, aby natychmiast odłączyć komputer z gniazdka. Trzeba również natychmiast wyciągnąć wewnętrzną baterię z obudowy komputera na spodzie komputera. Jest to bardzo istotną sprawą, żeby nie nastąpiło zwarcie wewnątrz komputera.
  2. Potem należy otworzyć komputer poprzez usunięcie wszystkich śrubek ze spodu laptopa, potem trzeba wyciągnąć dwie śruby, które mocują ekran laptopa.
  3. Podczas kolejnego kroku należy wyjąć twardy dysk ze slotu SATA. Trzeba to zrobić poprzez odkręcenie dwóch śrub w każdym rogu napędu. Ważne jest, aby zapamiętać sposób wykonania, aby potem móc ponownie poskładać urządzenie w całość. Należy sprawdzić dysk twardy czy nie ma wilgoci. Jeśli wilgoć występuje należy przyłożyć ręcznik do urządzenia, nie wolno jednak wycierać dysku, aby nie rozproszyć wilgoci.
  4. Przy następnej czynności trzeba odkręcić metalową płytkę, obejmującą płytę główną. Ważne jest wykonanie zdjęcia z wnętrza komputera, aby wiedzieć jak dokonać ponownej instalacji wszystkich komponentów. Pierwsze zrób zdjęcia całości komputera, a potem zbliżenia każdego z elementów.
  5. Potem odłączamy pojedynczo elementy i suszymy je w podobny sposób, jak to dysk twardy. Najlepiej, aby części suszyły się przez całą noc.
  6. Wszystkie elementy muszą zostać ponownie zainstalowane dokładnie na podstawie zrobionych wcześniej zdjęć, aby w trakcie ponownej instalacji urządzenia działały poprawnie. Należy włożyć akumulator i włączyć ponownie komputer. Komputer powinien działać prawidłowo, jeśli elementy nie zostały uszkodzone nieodwracalnie.
  7. W przypadku zalania komputera zalecane jest jednak wyciągnięcie baterii i zaniesienie laptopa do serwisu na czyszczenie.zalaniec

Naprawa większości laptopów, zalanych cieczą jest możliwa. Nie ma tutaj znaczenia marka czy tez model komputera przenośnego. Naprawa zalanych komputerów są bardzo częste i pochłania bardzo dużo czasu. Komputer musi być całkowicie zdemontowany, aby móc wykonać jego renowację. Ważne jest, aby usunąć płytę a potem trzeba ją fizycznie wyczyścić. Szczegółowe testy są ostatnią czynnością jaka trzeba wykonać podczas naprawy. Potem montuje się wszystkie elementy.

Gdy zalanie komputera ogranicza się tylko do klawiatury, sprawia staje się o wiele łatwiejsza. Wtedy należy wyszyć tylko klawiaturę lub wymienić ją na nową.

Polecamy również zapoznać się z http://www.centrumnaprawlaptopow.pl/czyszczenie-laptopa-po-zalaniu